Търсят се наследниците на най-ценното масонско завещание по нашите земи. След 1923 година следите на наследството на Лидера на „Великата ложа на България“ се загубват някъде в София.
Богорис, Майстор 33 степен е един от лидерите на Българските масони в началото на XX век. Той завещава всичкото събрано богатство на двама Пазители и техните наследници, като го защитава с решения на логически пъзели и тайни кодове.
Чрез разрешаването им трябва да бъдат избрани най-достойните кандидати за Наследници – пазители на голямото масонско богатство! Претендентите трябва да докажат качествата си и заслужат доверие за достъп до несметните богатства. Те трябва да решат редица логически загадки и докажат, че са достойни да станат следващите посветени в братството.